vouaxenda.com

Banner

venres, 18 de abril

Comprtir


Semana Santa ao Vivo MÚSICA Semana Santa ao Vivo
      12.00 h
      entrada gratuita
       (ata o 20 de abril)
Allariz
Allariz
Un ojo MÚSICA Un ojo
      21.30 h
      entrada gratuita
El Pueblo
Ourense
Jorge Salán: Una noche de blues MÚSICA Jorge Salán: Una noche de
    blues
      22.00 h
      entrada de 8€ a 10€
Sala Berlín
Ourense
Pardedous MÚSICA Pardedous
      22.00 h
      entrada gratuita
Café-pub Tía Nona
O Carballiño
Mars Attacks MÚSICA Mars Attacks
      22.30 h
      entrada 3€
Cafe Jam Session
Ourense
Two In The Mirror MÚSICA Two In The Mirror
      23.30 h
      entrada gratuita
Café-Bar A Fábrica
Allariz
David Perdomo ESCEA David Perdomo
      21.00 h
      entrada de 8€ a 10€
Brewpub La Fábrica de Keltius
Ourense
Ulo Swing? INFANTIL Ulo Swing?
      18.00 h
      entrada 4€
Café Cultural Auriense
Ourense
Mago Deimi INFANTIL Mago Deimi
      18.00 h
      entrada gratuita
Café-concerto Son
Ribadavia
Curso de asistencia a enfermos mentais OUTROS Curso de asistencia a enfermos
    mentais
      09.00 h
      entrada gratuita
       (ata o 29 de maio)
Residencia Nosa Senora dos Anxos
ribadavia
Visita interpretativa ao Castro de Armea (Allariz) OUTROS Visita interpretativa ao
    Castro de Armea (Allariz)
      11.00 h
      entrada 3€
       (ata o 20 de abril)
Santa Mariña de Augas Santas
Allariz
Visitas guiadas ao Xardín de Montealegre OUTROS Visitas guiadas ao Xardín de
    Montealegre
      multisesion: 12.00 h e 18.00 h
      entrada gratuita
       (ata o 20 de abril)
Montealegre
Ourense
Conversa en Alemán OUTROS Conversa en Alemán
      09.30 h
      entrada gratuita
Biblioteca Pública de Ourense
Ourense
Conversa en Inglés OUTROS Conversa en Inglés
      11.00 h
      entrada gratuita
Biblioteca Pública de Ourense
Ourense
Conversa en Francés OUTROS Conversa en Francés
      12.30 h
      entrada gratuita
Biblioteca Pública de Ourense
Ourense
Meditaciones Activas de Osho OUTROS Meditaciones Activas de Osho
      20.30 h
      entrada 10€
Centro Mandala
Ourense
Xulio Prieto Nespereira EXPO Xulio Prieto Nespereira
      entrada gratuita
      evento permanente
Museo Municipal
Ourense
Escolma de Escultura EXPO Escolma de Escultura
      entrada gratuita
      evento permanente
Sala 'Escolma de escultura'
Ourense
Oh!!!! Barrio EXPO Oh!!!! Barrio
      VVAA
      entrada gratuita
       (ata o 14 de maio)
Local de ESCUA
Ourense
O viño na adega: vellos traballos EXPO O viño na adega: vellos
    traballos
      entrada gratuita
       (ata o 18 de decembro)
Museo Etnolóxico de Ribadavia
Ribadavia
Elixir, por Isidro Tascón EXPO Elixir, por Isidro Tascón
      entrada gratuita
       (ata o 27 de abril)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
Onde beben os cervos que amansou o calígrafo EXPO Onde beben os cervos que
    amansou o calígrafo
      Carlos González Villar - Baldo Ramos
      entrada gratuita
       (ata o 27 de abril)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
Debuxos e acrílicos de Alva EXPO Debuxos e acrílicos de Alva
      entrada gratuita
       (ata o 20 de abril)
Auditorio Municipal
Ourense
Múltiple. A arte do gravado de Picasso a Barceló EXPO Múltiple. A arte do gravado
    de Picasso a Barceló
      entrada gratuita
       (ata o 29 de xuño)
Centro Social Fundación Novacaixagalicia
Ourense
Metamorfose EXPO Metamorfose
      Andrés Santeiro
      entrada gratuita
       (ata o 20 de abril)
Auditorio Municipal
Ourense
Detrás da máscara EXPO Detrás da máscara
      Demetrio Monteagudo
      entrada gratuita
       (ata o 20 de abril)
Museo Etnolóxico de Ribadavia
Ribadavia
Variacións Pórtico do Paraíso EXPO Variacións Pórtico do
    Paraíso
      VII Festival Portico do Paraiso
      entrada gratuita
       (ata o 18 de maio)
Banco de España
Ourense
A cidade mergullada EXPO A cidade mergullada
      entrada gratuita
       (ata o 30 de abril)
La habitación de Niña Caracol
Ourense
5 sensos á deriva EXPO 5 sensos á deriva
      Nito Contreras - Santi Barreiros
      entrada gratuita
       (ata o 4 de maio)
Fundación Vicente Risco
Allariz
A denuncia do patriarcado na obra de Castelao EXPO A denuncia do patriarcado na
    obra de Castelao
      entrada gratuita
Casino de O Carballiño
Carballiño
Peza do mes no Arqueolóxico EXPO Peza do mes no Arqueolóxico
      entrada gratuita
       (ata o 30 de abril)
Sala 'Escolma de escultura'
Ourense
Good Night London EXPO Good Night London
      entrada gratuita
       (ata o 4 de maio)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
No soy Justin Bieber EXPO No soy Justin Bieber
      Abraham Caride
      entrada gratuita
       (ata o 5 de maio)
Espazo Xove
Ourense
Exposición de Thatagata Mukherjee EXPO Exposición de Thatagata
    Mukherjee
      entrada gratuita
       (ata o 30 de abril)
Ateneo
Ourense
Feira de Cartelle FEIRAS Feira de Cartelle
      09.00 h
      entrada gratuita
Cartelle
Cartelle


facebook-ico twitter-bird-light-bgs pinterest android


Banner
Banner
Banner

musica 26 Abr. | BestLife(UnderYourSeat) en acústico (Taberna Acevedo, Xunqueira de Ambia)
outros 31 Mai. | I Xuntanza do Tangaraño Cultural (Sobradelo, Xunqueira de Ambía)
musica 19 Abr. | Cró! + Monotonus (El Pueblo, Ourense)
outros 26 Abr. | Roteiro - Ribeira Sacra do Miño (Lugo) (Snack-Bar Café Bekas, Ourense)
outros 10 Mai. | Roteiro - Morrazo (Snack-Bar Café Bekas, Ourense)
outros 22 Abr. | Café Club: Conversas en Inglés e Francés (Café-concerto Son, Ribadavia)
musica 18 Abr. | Mars Attacks (Cafe Jam Session, Ourense)
musica 19 Abr. | Breakin' Bones (Cafe Jam Session, Ourense)
musica 19 Abr. | BestLife (UnderYourSeat) (Café-concerto Son, Ribadavia)
outros 09 Mai. | Presentación literaria: "O último de Filipinas de Almeiras" (Casino de O Carballiño, Carballiño)
musica 09 Mai. | Alberto Mvundi e Banda (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 30 Abr. | El percusionista (Teatro Principal, Ourense)
musica 28 Abr. | Jam Session Rock (Café Cultural Auriense, Ourense)
escea 18 Abr. | David Perdomo (Brewpub La Fábrica de Keltius, Ourense)
escea 19 Abr. | Os anos 80 vistos polo Mago Teto (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 06 Mai. | A vizinha do lado (Sala Emilia Pardo Bazán, Ourense)
escea 07 Mai. | Action Man (Auditorio Municipal, Ourense)
outros 21 Abr. | Obradoiro de iniciación a internet e redes sociais (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 23 Abr. | Obradoiro de iniciación a internet e redes sociais (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 26 Abr. | Alquimia de Alberto Rionda (Sala Berlín, Ourense)
musica 21 Mai. | Diego Amador Trio + Llibert Fortuny (Café Latino, Ourense)
cinema 07 Mai. | America, unha historia ben portuguesa (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
infantil 21 Abr. | Animación á lectura (Ourense)
deportes 22 Abr. | Esgrima antiga (Centro Cívico da Ponte, Ourense)
deportes 24 Abr. | Esgrima antiga (Centro Cívico da Ponte, Ourense)
deportes 19 Abr. | Esgrima antiga (Centro Cívico da Ponte, Ourense)
escea 29 Abr. | Apnea (Variación 2ª) (Teatro Principal, Ourense)
outros 24 Abr. | Manolo Seoane: Arquitectura - Ruptura (Magma Espacio, Ourense)
escea 03 Mai. | Atto (Corpo unico) (Centro Cultural Marcos Valcárcel, Ourense)
infantil 21 Abr. | Actividades en torno á natureza (Aula da Natureza do Rio Miño, Ourense)
escea 22 Mai. | Autos da revoluçao (Teatro Principal, Ourense)
cinema 08 Mai. | Sokar Barra (Azucre aparte) (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 19 Abr. | Taller Bailes Latinos (Asociación Niña Caracol, Ourense)
musica 23 Abr. | Bakin' Blues Band (Miudiño, Ourense)
musica 18 Mai. | Barzin (Café Pop Torgal, Ourense)
outros 28 Abr. | Club de Literatura Hispanoamericana (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 27 Abr. | Es así como nunca termina de ocurrir (Rúa do Paseo, Ourense)
escea 04 Mai. | Bye Bye Honey (Teatro Principal, Ourense)
escea 10 Mai. | Campanilla, el musical (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 07 Mai. | Caras-B (Miudiño, Ourense)
musica 18 Abr. | Pardedous (Café-pub Tía Nona, O Carballiño)
escea 08 Mai. | Diagnóstico: desgosto patológico (Auditorio Municipal, Ourense)
infantil 26 Abr. | Cambio simultáneo de cueiros de tela (Escola Infantil Arlequín, Ourense)
outros 24 Abr. | Espazo Circo (Espazo Xove, Ourense)
escea 27 Abr. | Fobias (Teatro Principal, Ourense)
musica 26 Abr. | Diego BF (directo acústico) (Brewpub La Fábrica de Keltius, Ourense)
musica 06 Xuñ. | Caxade (Café Pop Torgal, Ourense)
cinema 21 Abr. | Centro histórico (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
infantil 21 Abr. | Obradoiro: A comprensión da arte (Museo Municipal, Ourense)
escea 04 Mai. | Constelaciones (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 04 Mai. | Contos ao palco (Edificio de Ferro, Ourense)
cinema 07 Mai. | Corasons (Edificio Politécnico, Ourense)
escea 06 Mai. | Corpo em crise (Teatro Principal, Ourense)
deportes 31 Mai. | Carreira do Couto (Barrio do Couto, Ourense)
deportes 29 Xuñ. | Carreira do Corpus (Ourense)
deportes 27 Abr. | Carreira do Vinteún (Ourense)
deportes 07 Set. | Carreira da Ponte (Barrio da Ponte, Ourense)
deportes 26 Out. | Carreira da Carballeira (Ourense)
deportes 28 Set. | Carreira da Zona Universitaria (Ourense)
cinema 21 Abr. | 40 anos da revolución dos caraveis (Ourense)
outros 21 Abr. | Clube de lectura Alveiros (Casa María Andrea, Ourense)
outros 26 Abr. | Curso Intensivo de Danzas Grupais Europeias (Zona Centro Ourense, Ourense)
escea 26 Abr. | David Amor & Taninos Jazz Band (Teatro Principal, Ourense)
outros 26 Abr. | Taller de Terapia Zen con David Brazier (Centro Mandala, Ourense)
outros 23 Abr. | Club de debate da biblioteca (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 19 Abr. | Noite de maxia e humor con el Mago Deimi (Taberna Acevedo, Xunqueira de Ambia)
outros 18 Abr. | Conversa en Alemán (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 21 Abr. | Conversa en Alemán (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 11 Xuñ. | El Patio (Miudiño, Ourense)
musica 05 Xuñ. | Remix Ensemble Casa da Música (Teatro Principal, Ourense)
outros 18 Abr. | Conversa en Inglés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 23 Abr. | Conversa en Inglés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 25 Abr. | Galería Berkvam 2.14 (Teatro Principal, Ourense)
escea 25 Abr. | Chispeando (Rúa do Paseo, Ourense)
musica 24 Abr. | Etiqueta Negra (El Tragaluz, Ourense)
escea 02 Mai. | Fantasía de los contrastes (Teatro Principal, Ourense)
infantil 26 Abr. | Fedella con Oink! (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 21 Abr. | Curso de Movimiento Corporal Consciente (Centro Mandala, Ourense)
escea 30 Abr. | A filosofía na alcova (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 22 Abr. | Gandhi (Centro Desenvolvemento Fundación Novacaixagalicia, Ourense)
escea 26 Abr. | Mucho ruido y pocas nueces (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 25 Abr. | Ground (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 25 Mai. | Hécuba (Teatro Principal, Ourense)
musica 26 Abr. | Hot Air Balloon (Café-Bar A Fábrica, Allariz)
outros 22 Abr. | Xornada de Agricultura Ecolóxica (Montealegre, Ourense)
escea 26 Abr. | Las cortes de la muerte (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 24 Abr. | Jerry González Trio (Café Latino, Ourense)
escea 02 Mai. | Best of Johnny (Auditorio Municipal, Ourense)
outros 05 Mai. | Os contos de Joselin (Edificio Politécnico, Ourense)
outros 22 Abr. | Cárcere nas Entrañas (Facultade de Ciencias da Educación, Ourense)
outros 21 Abr. | Presentacion "Xogar coa memoria.O cine portugués no S.XXI" (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 05 Mai. | Taller Literario sobre Julio Cortázar (Librería Eixo, Ourense)
outros 26 Abr. | Taller: Comunicación y Relajación. Técnica de Voz y Cuerpo (Magma Espacio, Ourense)
outros 23 Abr. | Yoga Kundalini (Centro Mandala, Ourense)
escea 10 Mai. | La Anarquista (Teatro Principal, Ourense)
escea 01 Mai. | La patada (Teatro Principal, Ourense)
outros 24 Abr. | Club de lectura para adultos en francés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 19 Abr. | Visita á adega + degustación (Adegas Aurea Lux, S.L., Cenlle)
infantil 22 Abr. | Contiños con Susana (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
deportes 24 Abr. | Inicio Pilates (Casa da Cultura Amoeiro, Amoeiro)
escea 17 Mai. | Longa viaxe cara a noite (Teatro Principal, Ourense)
cinema 15 Mai. | Belarmino (Sala Emilia Pardo Bazán, Ourense)
escea 09 Mai. | Café Liberdade (Teatro Principal, Ourense)
outros 24 Abr. | Masa Crítica (Parque de San Lázaro, Ourense)
infantil 27 Abr. | Maxia Branca (Auditorio Municipal, Ourense)
infantil 18 Abr. | Mago Deimi (Café-concerto Son, Ribadavia)
outros 18 Abr. | Meditaciones Activas de Osho (Centro Mandala, Ourense)
outros 24 Abr. | Megatest (Grándola, Ourense)
escea 05 Mai. | Mentides... (Edificio de Ferro, Ourense)
escea 30 Mai. | Meu ben (Teatro Principal, Ourense)
escea 06 Mai. | Miosotis. Non me esquezas (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 30 Abr. | Misterios de Lisboa (2ª parte) (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 23 Abr. | Misterios de Lisboa (1ª parte) (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 09 Mai. | Clausura da MITEU (Teatro Principal, Ourense)
musica 14 Mai. | Moon Cresta (Miudiño, Ourense)
musica 08 Mai. | Moscow Piano Quartet (Teatro Principal, Ourense)
outros 22 Abr. | Club de lectura: Nada se opone a la noche (Ateneo, Ourense)
musica 30 Abr. | Narf (Café-concerto Son, Ribadavia)
escea 07 Mai. | Nocturnos (Teatro Principal, Ourense)
outros 24 Abr. | Conversa en Francés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 18 Abr. | Conversa en Francés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 25 Abr. | Meunologo de Pepo Suevos (Meu, Ribadavia)
infantil 19 Abr. | Pequenglish (Xanela S.Coop.Galega, Amoeiro)
escea 01 Mai. | Já gastámos as palavras (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 05 Mai. | Nove illas ou dez (Das Cotovías) (Edificio Politécnico, Ourense)
musica 23 Abr. | Renee Rosnes Quartet (Café Latino, Ourense)
musica 21 Mai. | Rooibos (Miudiño, Ourense)
musica 04 Xuñ. | Ruben de Lis (Miudiño, Ourense)
outros 23 Abr. | Sentada de Meditación (Centro Mandala, Ourense)
musica 18 Abr. | Jorge Salán: Una noche de blues (Sala Berlín, Ourense)
cinema 13 Mai. | Saltimbancos (Sala Emilia Pardo Bazán, Ourense)
cinema 28 Abr. | Sangue do meu sangue (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 09 Mai. | Sede de mal (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 03 Mai. | Sobre rodas (Teatro Principal, Ourense)
infantil 20 Abr. | Sopa de sapo (Auditorio Municipal, Ourense)
outros 01 Mai. | Speaking hour! - Conversación en Inglés (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 21 Abr. | Conversación en Francés (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 23 Abr. | Conversación en Alemán (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 22 Abr. | Conversación en Italiano (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
musica 29 Abr. | Surfer Joe & Band + The Phantom Dragsters (Café Cultural Auriense, Ourense)
outros 29 Abr. | Taller formativo ¡Que no te tomen el pelo con el teléfono! (Centro Cívico da Ponte, Ourense)
escea 03 Mai. | 4º Encontro de Danza Interuniversitaria (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 26 Abr. | The Tetas' Van (Café-concerto Son, Ribadavia)
musica 18 Abr. | Two In The Mirror (Café-Bar A Fábrica, Allariz)
infantil 18 Abr. | Ulo Swing? (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 18 Abr. | Un ojo (El Pueblo, Ourense)
musica 20 Abr. | Xiana Lastra (Café-Bar A Fábrica, Allariz)
escea 27 Abr. | Os soños de Xulia (Auditorio Municipal, Ourense)
Banner
Banner

masacritica

Banner

logo_lestrato