vouaxenda.com

espacio blanco

sábado, 25 de outubro

Comprtir


Delta Moon MÚSICA Delta Moon
      Festival de Blues
      20.00 h
      entrada de 12€ a 15€
Teatro Principal
Ourense
Road to Madness Tour MÚSICA Road to Madness Tour
      20.00 h
      entrada 5€
Sala Berlín
Ourense
Miki Nervio and the bluesmarkers MÚSICA Miki Nervio and the
    bluesmarkers
      21.30 h
      entrada 4€
Café Cultural Auriense
Ourense
Celina da Piedade MÚSICA Celina da Piedade
      21.30 h
      entrada gratuita
A Arca da Noe
Vilar de Santos
Rap/Hip-Hop: Zemo & Mi.amargo + artistas invitados MÚSICA Rap/Hip-Hop: Zemo & Mi.amargo
    + artistas invitados
      22.30 h
      entrada 4€
El Pueblo Café Cultural
Ourense
Jennifer Almeida MÚSICA Jennifer Almeida
      22.30 h
      entrada 5€
Cafe Jam Session
Ourense
Voltage Opposites: Micro-impactos ESCEA Voltage Opposites:
    Micro-impactos
      Espazos Sonoros
      19.00 h
      entrada gratuita
Igrexa da Magdalena
Ribadavia
Bibliotecas animadas con Minia Regos INFANTIL Bibliotecas animadas con Minia
    Regos
      11.30 h
      entrada gratuita
Biblioteca Pública de Ourense
Ourense
XIX Xogos autonómicos de fútbol sala DEPORTES XIX Xogos autonómicos de
    fútbol sala
      Special Olympics Galicia
      10.45 h
      entrada gratuita
Pazo Dos Deportes Paco Paz
Ourense
Curso oficial Monitor de actividades de tiempo libre OUTROS Curso oficial Monitor de
    actividades de tiempo libre
      hora sen confirm.
      entrada 220€
       (ata o 25 de novembro)
Xirxilar
Ourense
Campionato galego de cetrería OUTROS Campionato galego de cetrería
      hora sen confirm.
      entrada gratuita
       (ata o 26 de outubro)
Xinzo de Limia
Xinzo de Limia
Taller Express de Fotografía Documental con Jon Cazenave OUTROS Taller Express de Fotografía
    Documental con Jon Cazenave
      Fotografiar hacia adentro
      18.15 h
      entrada de 90€ a 100€
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
Karaoke Night OUTROS Karaoke Night
      23.00 h
      entrada gratuita
Novelty
Ourense
IV Xornadas Micolóxicas OUTROS IV Xornadas Micolóxicas
      hora sen confirm.
      entrada 5€
       (ata o 26 de outubro)
Castrelo de Miño
Castrelo de Miño
Taller de Claqué con Carmen Buendía OUTROS Taller de Claqué con Carmen
    Buendía
      10.00 h
      entrada 20€
Tics-Espazo de Formación Artístico
Ourense
Encontro formativo feminista OUTROS Encontro formativo feminista
      11.00 h
      entrada gratuita
Local comarcal do BNG
Ourense
Obradoiro de Cómic OUTROS Obradoiro de Cómic
      11.30 h
      entrada gratuita
Biblioteca Pública de Ourense
Ourense
Visita á adega + degustación OUTROS Visita á adega + degustación
      multisesion: 12.30 h e 17.00 h
      entrada 3€
       (ata o 26 de outubro)
Adegas Aurea Lux, S.L.
Cenlle
Ponme un poema OUTROS Ponme un poema
      Roteiro Poético pola Vila de Allariz
      20.00 h
      entrada 2€
Allariz
Allariz
Xulio Prieto Nespereira EXPO Xulio Prieto Nespereira
      entrada gratuita
      evento permanente
Museo Municipal
Ourense
Outono Fotográfico EXPO Outono Fotográfico
      entrada gratuita
       (ata o 31 de xaneiro)
Ourense
Ourense
O viño na adega: vellos traballos EXPO O viño na adega: vellos
    traballos
      entrada gratuita
       (ata o 18 de decembro)
Museo Etnolóxico de Ribadavia
Ribadavia
Festival Internacional de Xardíns EXPO Festival Internacional de
    Xardíns
      entrada de gratuita a 2€
       (ata o 30 de novembro)
Festival de Xardíns
Allariz
...Quen es ti? EXPO ...Quen es ti?
      Xavi Carbonell
      entrada gratuita
       (ata o 26 de outubro)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
...como o aire se pinta a si mesmo EXPO ...como o aire se pinta a si
    mesmo
      Alex Vázquez-Palacios
      entrada gratuita
       (ata o 26 de outubro)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
I Maratón de Fotografía Cidade de Ourense EXPO I Maratón de Fotografía
    Cidade de Ourense
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
Rúa do Paseo
Ourense
Expresións V EXPO Expresións V
      Novais
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
Auditorio Municipal
Ourense
Xapon antes e despois do 3/11 EXPO Xapon antes e despois do 3/11
      entrada gratuita
       (ata o 2 de novembro)
Fundación Vicente Risco
Allariz
Os encravados EXPO Os encravados
      Carmen Senande
      entrada gratuita
       (ata o 2 de novembro)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
Santiago Paredes EXPO Santiago Paredes
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
El Pueblo Café Cultural
Ourense
VI Concurso de fotografía sobre lactancia materna EXPO VI Concurso de fotografía
    sobre lactancia materna
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
Rúa do Paseo
Ourense
Cómic INJUVE 2013 / 2º Premios Benito Losada EXPO Cómic INJUVE 2013 / 2º
    Premios Benito Losada
      Xornadas de Banda Deseñada
      entrada gratuita
       (ata o 2 de novembro)
Museo Municipal
Ourense
Peza do mes no Arqueolóxico EXPO Peza do mes no Arqueolóxico
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
Sala 'Escolma de escultura'
Ourense
Silencio, case branco EXPO Silencio, case branco
      Marta Cerviño e Maya Kapouski
      entrada gratuita
       (ata o 5 de decembro)
Sala Alterarte
Ourense
A Lagoa EXPO A Lagoa
      Mar Catarina
      entrada gratuita
       (ata o 31 de outubro)
Librería Eixo
Ourense
Yo no soy Mariano Rajoy EXPO Yo no soy Mariano Rajoy
      Abraham Caride
      entrada gratuita
       (ata o 15 de novembro)
Brewpub La Fábrica de Keltius
Ourense
O Padre Feijoo. Cidadán libre da República Literaria EXPO O Padre Feijoo. Cidadán libre
    da República Literaria
      entrada gratuita
       (ata o 30 de novembro)
Centro Social AFundación
Ourense
Dani Xove: Purín de Ortiga EXPO Dani Xove: Purín de Ortiga
      Xornadas de Banda Deseñada
      entrada gratuita
       (ata o 30 de outubro)
Espazo Xove
Ourense
A outra cara da vida. Cultura funeraria, onte e hoxe EXPO A outra cara da vida. Cultura
    funeraria, onte e hoxe
      entrada gratuita
       (ata o 5 de novembro)
Centro Cultural Marcos Valcárcel
Ourense
O Padre Feijoo, a traza galega dun ilustrado universal EXPO O Padre Feijoo, a traza galega
    dun ilustrado universal
      entrada gratuita
       (ata o 5 de decembro)
Arquivo Histórico Provincial
Ourense


facebook-ico twitter-bird-light-bgs pinterest android Googleicon


Banner
Banner
Banner
Banner

espacio blanco


musica 19 Dec. | Igmig (Ollo Ledo Café, Ourense)
escea 26 Dec. | Diego Freire: Memorias dun ser humano disperso (Ollo Ledo Café, Ourense)
escea 14 Nov. | Candido Pazó: Historias de sempre para xente de agora (Ollo Ledo Café, Ourense)
escea 12 Dec. | Peter Punk: Chungo chungo ke te cagas (Ollo Ledo Café, Ourense)
musica 28 Nov. | Nenoescuro (Ollo Ledo Café, Ourense)
outros 28 Out. | Café Club: Conversas en Inglés e Francés (Café-concerto Son, Ribadavia)
escea 30 Out. | Monólogo: Dani Boy Rivera (El Tragaluz, Ourense)
musica 27 Out. | Jam Session Rock (Café Cultural Auriense, Ourense)
infantil 28 Dec. | A casa do avó (Teatro Principal, Ourense)
outros 31 Out. | Al pan, pan y al vino,vino (Magma Espacio, Ourense)
outros 28 Out. | Asegurado pero ¿seguro? Taller Formativo (Centro Cívico da Ponte, Ourense)
musica 29 Nov. | Aerolíneas Federales (Sala Berlín, Ourense)
outros 15 Nov. | María Lado e Lucía Aldao: Somos Nós (Ribadavia)
outros 30 Out. | María Lado e Lucía Aldao: Somos Nós (El Pueblo Café Cultural, Ourense)
musica 30 Dec. | Aló Django Trío (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 04 Dec. | Cuarteto Attaca (Teatro Principal, Ourense)
musica 31 Out. | Banda Municipal (Centro Ánxel Valente (Banco de España), Ourense)
musica 29 Nov. | Bart Davenport (Café Pop Torgal, Ourense)
musica 26 Out. | Bex Marshall Band (Teatro Principal, Ourense)
outros 27 Out. | Club de Literatura Hispanoamericana (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
infantil 28 Out. | Contiños con Susana (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 01 Nov. | Aphonic + Trashnos + Arpia (Sala Berlín, Ourense)
escea 30 Out. | Espazo Circo (Espazo Xove, Ourense)
outros 31 Out. | Noite Meiga (Ribadavia)
musica 25 Out. | Celina da Piedade (A Arca da Noe, Vilar de Santos)
musica 23 Dec. | Orquestra Sinfónica de Chisinau (Teatro Principal, Ourense)
infantil 24 Nov. | Club de Lectura Infantil e Xuvenil (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 31 Out. | Club de lectura para adultos (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 21 Nov. | Club de ciencias da biblioteca (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 07 Nov. | Faemino y Cansado: Como en casa ni hablar (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 30 Dec. | Consonant (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 08 Xan. | Cuarteto Bretón (Teatro Principal, Ourense)
outros 29 Out. | Club de debate da biblioteca (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 25 Out. | Delta Moon (Teatro Principal, Ourense)
escea 20 Dec. | Dialogo do can e o seu amo (Teatro Principal, Ourense)
musica 29 Out. | The Dictators NYC (Sala Berlín, Ourense)
musica 01 Nov. | Diego BF (acústico) (Starla Cantinas, Ourense)
musica 29 Out. | Dirt River Radio (Miudiño, Ourense)
musica 22 Nov. | El Meister (Café Pop Torgal, Ourense)
infantil 27 Dec. | Estamos no verán (Auditorio Municipal, Ourense)
infantil 27 Out. | Música en movimiento (Dinquirindin, Ourense)
infantil 30 Out. | Talleres creativos infantiles (Dinquirindin, Ourense)
infantil 29 Out. | Piensa piensa. Desarrollo de inteligencias múltiples (Dinquirindin, Ourense)
infantil 28 Out. | Cociteka (Dinquirindin, Ourense)
infantil 27 Out. | Peke arquitectos (Dinquirindin, Ourense)
escea 04 Xan. | La magia de Jorge Blass (Teatro Principal, Ourense)
musica 19 Dec. | + Tango, la canción de Buenos Aires (Teatro Principal, Ourense)
musica 13 Dec. | Garret Klahn (Café Pop Torgal, Ourense)
musica 21 Dec. | Festival Gospel es Navidad (Teatro Principal, Ourense)
infantil 21 Dec. | Hansel e Gretel (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 05 Feb. | Javier Perianes (Teatro Principal, Ourense)
musica 25 Out. | Jennifer Almeida (Cafe Jam Session, Ourense)
cinema 05 Nov. | Noviña e bonita (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 15 Nov. | Josh Rouse (Café Pop Torgal, Ourense)
musica 06 Nov. | José Manuel Zapata e Juan Francisco Padilla (Teatro Principal, Ourense)
musica 01 Nov. | My Entropy + Blast Off (El Pueblo Café Cultural, Ourense)
outros 27 Out. | Yoga Kundalini (Centro Mandala, Ourense)
outros 30 Out. | Club de lectura para adultos en francés (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 25 Out. | Visita á adega + degustación (Adegas Aurea Lux, S.L., Cenlle)
escea 30 Nov. | #TrendingTronching (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 10 Nov. | O último dos inxustos (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 28 Nov. | Lords of black (Sala Berlín, Ourense)
outros 28 Out. | Obradoiro de maquetación de e-books (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 30 Out. | Masa Crítica (Parque de San Lázaro, Ourense)
outros 30 Out. | Megatest (Tetería Grândola, Ourense)
escea 25 Out. | Voltage Opposites: Micro-impactos (Igrexa da Magdalena, Ribadavia)
musica 25 Out. | Miki Nervio and the bluesmarkers (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 02 Nov. | Gran Gala Lírica (Teatro Principal, Ourense)
musica 23 Nov. | Musica Antiqua Viva (Teatro Principal, Ourense)
musica 18 Dec. | Grande Orquesta Gharbo (Auditorio Municipal, Ourense)
escea 26 Nov. | El Cascanueces (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 12 Nov. | Nymphomaniac. I (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 13 Nov. | Nymphomaniac. II (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 01 Nov. | Os sons do vento que pasa (Casa da Cultura de Verín, Verín)
cinema 29 Out. | Oslo 31 de agosto (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
escea 31 Out. | Palabras (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 27 Out. | Paraíso: Fe (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 03 Nov. | Paraíso: Esperanza (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 07 Nov. | Tolos polas partículas (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 28 Out. | Pensar el cine VI: Sexo, violencia y poder (Facultade de Dereito, Ourense)
escea 31 Out. | Perplexo (Teatro Principal, Ourense)
cinema 31 Out. | Conecta e reza (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 14 Dec. | Praga Camerata (Teatro Principal, Ourense)
musica 26 Out. | Regatta de Blanc (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 26 Out. | Regatta de Blanc (Café-concerto Son, Ribadavia)
musica 25 Out. | Road to Madness Tour (Sala Berlín, Ourense)
outros 25 Out. | Ponme un poema (Allariz)
outros 29 Out. | Sentada de Meditación (Centro Mandala, Ourense)
infantil 31 Out. | Samaín (Praza da Imprenta, Ourense)
infantil 13 Dec. | Smile (Auditorio Municipal, Ourense)
outros 29 Out. | Conversación en Alemán (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 27 Out. | Conversación en Francés (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 28 Out. | Conversación en Italiano (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 27 Out. | Conversación en Polaco (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
outros 06 Nov. | Speaking hour! - Conversación en Inglés (La habitación de Niña Caracol, Ourense)
escea 08 Nov. | Teatro para pájaros (Teatro Principal, Ourense)
infantil 26 Out. | Tienes magia (Cafe Jam Session, Ourense)
outros 28 Out. | Curso Monitor de transporte escolar (Xirxilar, Ourense)
escea 13 Dec. | Última Edición (Teatro Principal, Ourense)
escea 30 Nov. | En un lugar del Quijote (Teatro Principal, Ourense)
musica 20 Dec. | Vannu (Café Isaac, Ourense)
escea 22 Nov. | La venus de las pieles (Teatro Principal, Ourense)
infantil 27 Dec. | Violeta y Pantagruel (Teatro Principal, Ourense)
musica 27 Nov. | Festival Voces Femeninas (Teatro Principal, Ourense)
infantil 26 Dec. | Vuela si puedes (Teatro Principal, Ourense)
musica 27 Nov. | Wild Adriatic (Sala Berlín, Ourense)
infantil 29 Dec. | As fabas máxicas (Teatro Principal, Ourense)
musica 25 Out. | Rap/Hip-Hop: Zemo & Mi.amargo + artistas invitados (El Pueblo Café Cultural, Ourense)
outros 28 Out. | Club de Lectura: El libro de mi destino (Ateneo, Ourense)

masacritica

Banner