vouaxenda.com

espacio blanco

VeráneArte 2017

VeráneArte 2017
Data:
martes, 4 de xullo de 2017 - xoves, 31 de agosto de 2017
Onde:
Ourense - Ourense
Entrada:
gratuita


Chega o verán a Ourense e comeza o veránEarte a programación colaborativa e autoxestionada que enche os meses de xullo e agosto de música, cinema, radio, teatro, obradoiros, baile e accións reivindicativas. 37 actividades promovidas por 18 colectivos da cidade a pé de praza, a pé de rúa e de balde. Porque a rúa ten que ser para a xente, os barrios para as veciñas e por iso ninguén debe pagar taxas por usar un espazo que é seu. Segue cada día toda a info do #VeA17 no facebook e no twitter de EsCuA.

XULLO

RADIO NA RÚA
martes 4 19h  Praza Maior

IGMIG – CONCERTO

mércores 5 21.30h Praza San Marcial

RECOÑECES AS BURGAS? – OBRADOIRO

martes 11 20.15h As Burgas

EXPO: TERRA 2050

mércores 12 20.30h Espazo en común

MONOULIOUS – CONCERTO

mércores 12 21.30h Praza San Marcial

II VENTEBAÑAR – FOLIADA

xoves 13 17.00h Oira

A MAZÁ DE ROSALÍA – ESPECTÁCULO

xoves 13 22.00h El Pueblo

NA CALOR DA NOITE – CINEMA

luns 17 22h Escola de Mende

OLÍMPALAS – OLIMPADAS FEMINISTAS

martes 18 20.30h rúa Bailén

DA HORTA A RÚA – AGROECOLOXÍA ANTICAPITALISTA E REBELDE

mércores 19 19h Praza San Cosme

NUADA – CONCERTO

mércores 19 21.30h Praza San Marcial

CULTPOP – ARTE AO VIVO

xoves 20 21.30h Praza Maior

FESTA DA PATRIA – RONDALLA, CEA E FOLIADA

venres 21 21h A Galleira

REPAIR CAFÉ DE BICIS – OBRADOIRO

mércores 26 19h Praza do Sal

ESTEBAN Y MANUEL – CONCERTO

mércores 26 21.30h Praza San Marcial

MASA CRÍTICA – BICICLETADA

xoves 27 20.30h Castañeira

TRIVIAL FEMINISTA – XOGOS

xoves 27 20.30h El Pueblo

VAS ASUBIAR – OBRADOIRO

luns 31 21h Praza Pena Vixía

AGOSTO

CIENCIA NA RÚA – OBRADOIRO
martes 1 20h Praza da Imprenta

DERROCHE – CONCERTO

mércores 2 21.30h Praza San Marcial

CANTOS DE TABERNA 

xoves 3 20.30h Praza do Sal

A NOIVA CADÁVER – CINEMA

luns 7 22h Xardín do Museo Arqueolóxico

THE TETA’S VAN – CONCERTO

mércores 9 21.30h Praza San Marcial

40 POPULARES CANTIGAS QUE ESPANTAN – 

xoves 10 21.00h Grándola

O SEGREDO DO LIBRO DE KELLS – CINEMA

luns 14 22h Xardín do Museo Arqueolóxico

ES UN ARBOL – CONCERTO

mércores 16 21.30h Praza San Marcial

MINUTOS QUE SALVAN VIDAS – OBRADOIRO

xoves 17 20h El Pueblo

PORCO ROSSO – CINEMA

luns 21 22h Praza San Marcial

CAPITÁN BAZOFIA – CONCERTO

mércores 23 21.30h Praza San Marcial

NEGRA! – TEATRO

xoves 24 21h Praza da Estrela

O MEU VECIÑO TOTORO – CINEMA

luns 28 22h Praza San Marcial

HORTO URBÁN – OBRADOIRO

martes 29 19h Rúa dos Ponxos

AMBIENTES E SENTIDOS. TEMPOS – OBRADOIRO PARA PEQUES

mércores 30 18h Praza San Marcial

SEVEN SEAS OF RHYE – CONCERTO

mércores 30 21.30h Praza San Marcial

AMBIENTES E SENTIDOS. ATMOSFERAS – OBRADOIRO PARA PEQUES

xoves 31 18h Praza San Marcial

MASA CRÍTICA – BICICLETADA

xoves 31 20.30h Castañeira

FIB 2017 
+ ARTELLETA + PETISCADA ECOLÓXICA xoves 31 20.30h Praza San Marcial

Organiza ESCUA e os seus colectivos

Enviado por vouaxenda

Onde:
Ourense
Enderezo:
Plaza Mayor
Cidade:
Ourense

<<  Abril 2018  >>
 Lu  Ma  Me  Xo  Ve  Sa  Do 
      
      

BILURICO EXPRESS

 

cum_laude

Pinterest_Logo

Banner

facebook-ico twitter-bird-light-bgs pinterest android Googleicon


cineclubepf

cineclubecarba

Banner
Banner

espacio blanco


infantil 24 Abr. | Contiños con Susana (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 30 Abr. | Jam Session Rock (Café Cultural Auriense, Ourense)
deportes 28 Abr. | Taller de acrobacia (Tics-Espazo de Formación Artístico, Ourense)
outros 23 Abr. | Animación a la Lectura (TactoConTacto, Ourense)
escea 22 Abr. | Aquí en la tierra (Teatro Principal, Ourense)
outros 24 Abr. | Introducción á Astronomía (Centro Cultural Marcos Valcárcel, Ourense)
infantil 26 Abr. | Chiquiclub: PequeNiños con Chus Álvarez (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 11 Mai. | Bill Evans: Petite Blonde II (Praza de Santa Eufemia, Ourense)
musica 24 Abr. | Josemi Carmona + Javier Colina: De cerca (Café Latino, Ourense)
deportes 20 Mai. | VIII San Mamede Desafío Solidario (Castro de Escuadro, Maceda)
infantil 10 Mai. | Comerá o bebé? con Cris de Caldas e Xabi do Camiño (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 24 Abr. | Os contos de Tokio (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 26 Abr. | Taller da Curiosidade (TactoConTacto, Ourense)
escea 26 Abr. | Waiting for Dado (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 19 Mai. | Ciclo de Cine Social (Local Asociación Cultural A Galleira, Ourense)
outros 25 Abr. | Espazo de debate (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 16 Mai. | Duquende (Café Latino, Ourense)
cinema 18 Mai. | El insulto (Auditorio Municipal Manuel María de O Carballiño, Carballiño)
cinema 25 Abr. | O insulto (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 19 Xan. | Os Fachós (Castro Caldelas)
infantil 27 Mai. | Fantasía coas palabras (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 22 Abr. | Gilad Hekselman Trio (Café Latino, Ourense)
escea 23 Abr. | Hambre (Teatro Principal, Ourense)
musica 21 Mai. | Harry Allen Quartet (Café Latino, Ourense)
escea 24 Abr. | El istmo (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 23 Mai. | Kenny Garrett Quintet (Café Latino, Ourense)
escea 22 Abr. | Laboratorio máxico (Centro Cultural Avenida, A Rúa)
outros 24 Abr. | Club de lectura: La flor púrpura (Centro Cultural Marcos Valcárcel, Ourense)
cinema 23 Abr. | A vida e nada máis (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 14 Mai. | Lew Tabackin Trio (Café Latino, Ourense)
cinema 04 Mai. | Sin amor - Loveless (Auditorio Municipal Manuel María de O Carballiño, Carballiño)
escea 22 Abr. | Mago Teto: Íntimo (Casa da cultura de Viana do Bolo, Viana do Bolo)
musica 14 Xuñ. | Maria Toro Quartet (Café Latino, Ourense)
outros 26 Abr. | Masa Crítica (Parque de San Lázaro, Ourense)
escea 25 Abr. | Medea, salvaxe? (Auditorio Municipal, Ourense)
cinema 25 Mai. | Muchos hijos, un mono y un castillo (Auditorio Municipal Manuel María de O Carballiño, Carballiño)
escea 27 Abr. | Ngoan Ntangan. Dos mundos que se tocan (Teatro Principal, Ourense)
escea 28 Abr. | As ondas das pedras no río (Teatro Principal, Ourense)
escea 24 Abr. | Paraíso (Teatro Principal, Ourense)
infantil 24 Mai. | Contos para bebés con Pavís Pavós (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 27 Abr. | Perfectos desconocidos (Auditorio Municipal Manuel María de O Carballiño, Carballiño)
musica 15 Dec. | Giart Dúo (Fundación Vicente Risco, Allariz)
musica 08 Set. | Dúo Adagio (Fundación Vicente Risco, Allariz)
outros 27 Abr. | Taller de Pintura en Tela (TactoConTacto, Ourense)
escea 22 Abr. | Um punhado de terra (Auditorio Municipal, Ourense)
musica 26 Mai. | RomeríaRock Arenteiro (Carballiño)
musica 27 Abr. | Sangre de Muerdago (Liceo de Ourense, Ourense)
cinema 11 Mai. | La muerte de Stalin (Auditorio Municipal Manuel María de O Carballiño, Carballiño)
musica 26 Abr. | Tandub (Café Cultural Auriense, Ourense)
outros 24 Abr. | Parlez-vous français? Grupo de discusión en francés (Charlotte, Ourense)
musica 02 Xuñ. | UKP Day (Ribadavia)
outros 25 Abr. | Grupos de Consumo, reparto quincenal e información (Local Asociación Cultural A Galleira, Ourense)
outros 26 Abr. | Espazo Aberto (Local Asociación Cultural A Galleira, Ourense)
escea 27 Abr. | 666 (Auditorio Municipal, Ourense)

masacritica

Banner