vouaxenda.com

espacio blanco

MIT Mostra Internacional de Teatro

MIT Mostra Internacional de Teatro
Data:
sábado, 15 de xullo - luns, 24 de xullo
Onde:
Ribadavia - Ribadavia
Entrada:
de gratuita a 10€


http://www.mitribadavia.com/

Venres, Día 17 de xullo (PRE-MIT)

  • Teatro do Vilar. O florido pénsil. Auditorio do Castelo Off MIT – 23:00 – Apoio da MIT ao teatro afeccionado de Ribadavia.

Sábado, Día 15 de xullo

  • 20:00 Praza Maior (Ruadavia) – Do not Disturb – Vaivén Circo – Andalucía. (Premio Nacional de Circo)
  • 21:15 Inauguración oficial da MIT 2017. Igrexa da Madalena.
  • 21:45 Entrega do Premio de Honra “Roberto Vidal Bolaño” ao mérito nas artes escénicas.
  • 23:00h – Auditorio do Castelo – Golem – 1927, en coprodución con Festival de Salzburgo, Théâtre de la Ville de París e Young Vic Theatre de Londres – Reino Unido.

Domingo, Día 16 de xullo

  • 20:30 – Praza Maior (Ruadavia) – Vincles – Circ Bover – Illas Baleares.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Annus Horribilis – Chévere (30 aniversario) – Galicia. (Premio Nacional de Teatro)

Luns, Día 17 de xullo

  • 10:00 – 15:00 – Obradoiro con Alfredo Sanzol, en colaboración con AISGE e AAAG – Auditorio Manuel María da Casa da Cultura.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Clean City - Onassis Cultural Centre-Athens e Goethe Institut – Grecia e Alemaña.

Martes, Día 18 de xullo

  • 10:00 – 15:00 – Obradoiro con Alfredo Sanzol, en colaboración con AISGE e AAAG – Auditorio Manuel María da Casa da Cultura.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – La Ternura – Teatro de la Ciudad – Madrid.

Mércores, Día 19 de xullo

  • 10:00 – 15:00 – Obradoiro con Alfredo Sanzol, en colaboración con AISGE e AAAG – Auditorio Manuel María da Casa da Cultura.
  • 20:00 – Francelos (Programa SputMIT – satélites da MIT) – Xan Perillán compra queixo, compra pan – Os monicreques de Kukas – Galicia.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Sueño – Teatro de la Ciudad – Madrid.

Xoves, Día 20 de xullo

  • 20:30 – Auditorio Manuel María da Casa da Cultura – Todo sobre Eva – cia Xandra Táboas – Galicia. (Premio Abrente 2016)
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Conto de inverno – Teatro Oficina, CCVF, CDG, Teatro Aveirense e MIT Ribadavia – Portugal e Galicia.

Venres, Día 21 de xullo

  • 12:00 – Resolución do 12º Premio Abrente – Salón de actos do Concello de Ribadavia (Praza Maior).
  • 20:00 – San Cristovo (Programa SputMIT – satélites da MIT) – Feo! – Caramuxo – Galicia.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Soño dunha noite de verán – Voadora, Festival de Almada, Iberescena, Marco Layera, Malverde Produçoẽs e MIT Ribadavia – Galicia, Portugal, Chile e Brasil.

Sábado, Día 22 de xullo

  • 20:30 – Auditorio Manuel María da Casa da Cultura – A galiña azul – Tanxarina – Galicia.
  • 23:00 –Auditorio do Castelo – The Hunger Artist (El ayunador) –MenoFortas – Lituania.
  • 1:00 – Praza Maior (Ruadavia) – Concerto de Mónica de Nut –Galicia. (Colaboración e apoio da MIT ao proxecto Arteficial)

Domingo, Día 23 de xullo

  • 20:30 – Praza Maior (Ruadavia) – El apartamento – Cirk about it – Castela e León.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – Son – Nova Galega de Danza – Galicia.

Luns, Día 24 de xullo

  • 19:30 – Sampaio (Programa SputMIT – satélites da MIT) – O afiador – Mago Teto– Galicia.
  • 21:00 – Santo André (Programa SputMIT – satélites da MIT) – O afiador – Mago Teto – Galicia.
  • 23:00 – Auditorio do Castelo – A cabeza do dragón – PT Excéntricas – Galicia.


Enviado por vouaxenda

Mapa
Onde:
Ribadavia   -   Sitio Web
Enderezo:
Ribadavia
Cidade:
Ribadavia


facebook-ico twitter-bird-light-bgs pinterest android Googleicon


Banner
Banner

espacio blanco


musica 25 Nov. | The Twist Connection (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 27 Nov. | Jam Session Rock (Café Cultural Auriense, Ourense)
musica 01 Dec. | Alexis Taylor (Hot chip) (Liceo de Ourense, Ourense)
musica 24 Nov. | Andhrea & the Black Cats (A Corte dos Bois, Sandiás)
cinema 04 Dec. | Berberian Sound Studio (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
outros 28 Nov. | Club de lectura: Los restos del día (Centro Cultural Marcos Valcárcel, Ourense)
musica 08 Dec. | Meiriño & Cid, Asocia 2 (Parque Náutico de Castrelo de Miño, Castrelo de Miño)
cinema 27 Nov. | Fuocoammare (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
musica 24 Nov. | Gabi Buarque (A Arca da Noe, Vilar de Santos)
musica 29 Nov. | Los Hijos de la Montaña (Café Pop Torgal, Ourense)
cinema 12 Dec. | Hitchcock (Centro Desenvolvemento AFundación, Ourense)
musica 01 Dec. | The Sixtynine´s (Cafe bar Onde Queiras, Celanova)
outros 30 Nov. | Masa Crítica (Parque de San Lázaro, Ourense)
musica 24 Nov. | Psychedelic Witchcraft (Café Cultural Auriense, Ourense)
cinema 19 Dec. | Retrato dunha obsesión (Centro Desenvolvemento AFundación, Ourense)
outros 28 Nov. | Parlez-vous français? Grupo de discusión en francés (Charlotte, Ourense)
cinema 11 Dec. | Voyage à travers le cinéma français (Biblioteca Pública de Ourense, Ourense)
cinema 28 Nov. | Yves Saint Laurent (Centro Desenvolvemento AFundación, Ourense)

masacritica

Banner